Konopiště 2010

KONOPIŠTĚ 9.5.2010

Klubová výstava a XLI. Memoriál profesora Antonína Hrůzy

Tradičně jako každý rok s příchodem května proběhla naše Klubová výstava na krásném Konopišti. Avšak ta letošní byla přeci jen tak trochu jiná než všechny ostatní……

Na výstavu odjíždíme už v sobotu, abychom zajistili, vše potřebné. Zjišťujeme, že na dva čuvače, dva lidi a věci potřebné na výstavu, máme vážně malé auto. A tak nám na pomoc přijíždí Petr Šourek s Miškou. Na Konopišti se ubytujeme v penzionu Nová Myslivna. Jen co vybalíme, vrháme se do práce. Pod naším odborným dohledem nám páni organizátoři vyznačí výstavní kruh a my spokojeně s pocitem dobře vykonané práce, odjíždíme na báječnou večeři s německou delegací v čele s Petrou Krivy.

Celý večer proběhl ve velmi přátelském duchu. Obsluha restaurace na nás bude, myslím, ještě dlouho vzpomínat. Všichni se báječně bavili, skvěle najedli a napili… Bylo vidět, že láska k „němé tváři“ maže hranice lépe, než všichni úředníci světa.

Neděle se blíží! Moc jsem toho nenaspala, nervozita stoupá, hlavně, aby vyšlo počasí…..

Ráno jsme se opět vrhli do práce, vybalit sponzoring, vítat příchozí čuvačáře - vystavovatele a stále se usmívat. Každý kdo přijde, se bez řečí zapojí do práce a společnými silami rozbíháme krásný den.

Posuzování pro letošní rok přijal dlouholetý předseda slovenského Klubu chovatelů slovenských čuvačů, rozhodčí pan Ing. Jaroslav Matyáš ze Slovenska. Čuvačů se schází z přihlášených 51 pejsků, fenek a štěňátek, krásný počet 50. Je to až neuvěřitelné. Řekla bych, že se to zapíše do čuvačí historie. A věřte mi, jsem moc hrdá, že jsem u toho mohla být.

Sluníčko svítí, na Konopišti je nádherně bílo a celý výstavní den na svátek všech maminek probíhá nad očekávání dobře.

Vzhledem k tomu, že jsem tentokrát musela plnit spoustu povinností u rozhodčího stolku, nezbylo než přenechat, k mé velké lítosti, předvádění mých největších psích oblíbenců mým největším lidským oblíbencům.

Bastienka (Bastien Tatranská perla) tentokrát vystavuje David, hned zkraje se zdálo, že si padli do oka, a tak ve třídě mladých si odnáší známku Výborná.

Moje zlatíčko Ronyho (Asor Janin ranč) vystavuje Alena Kramářová a odnáší si krásné ocenění V1, CAC, Klubový vítěz a Vítěz Memoriálu.

Bellušku (Bella Tatranská perla), mojí čuvačí princeznu, si do výstavního kruhu vzala také Alenka, její chovatelka a zároveň její největší fanoušek. Holkám to šlo prostě na výbornou a tak, si ve třídě mladých odnáší známku Výborná.

Dinoušek (Dan Šťastný pes) jde do čestné třídy, nastoupí s velkým přehledem starého matadora a blahosklonně přehlíží, že ho David odvádí do kruhu až po pátém upozornění. Dinoušek ukázal, že stále na to má a později v soutěži o nejlepšího plemeníka ještě zabodoval s osmičkou svých dcer a synů.

Po posouzení jednotlivců následovali soutěže. Nejúspěšnější, co se týče účasti, byla soutěž Dítě a čuvač – zde se ukázalo 12 dětí se svými čuvači. Malí, velcí, štěňátka i výstavní mazáci…prostě krásná ukázka toho, že čuvač k dětem prostě patří. Pan rozhodčí vybral tři nejlepší: Nikolka Rendlová, Marek Gincel a Julinka Štruplová.

Následovalo profesionální předvedení, jak by vystavování mělo vypadat – Juniorhandling – Kačenka Navrátilíková s Beátkou, předvedly jako vždy perfektní a dokonalou souhru těchto dvou mladých slečen.

V soutěži párů vítězí J.Petrová s Alanem a Bellis. Alče to s Dinem a Belluškou také moc slušelo a za jejich předvedení moc děkuji.

Hned poté následovala nádherná přehlídka pěti chovatelských stanic, kde vítězí Tatranská perla. Tato soutěž pobavila i do té doby vážného a velmi profesionálního pana rozhodčího.

Byl to opravdu moc krásný den, plný výstavních úspěchů a setkání přátel tak nádherného plemene, jakým je Slovenský čuvačMoc děkuji všem zúčastněným, bez kterých by se to rozhodně neobešlo, a také všem, kteří se zasloužili o přípravu výstavy.

Večer končíme příjemnou večeří již v úzkém kruhu. Unavená, ale moc spokojená se vydávám se svou rodinkou na cestu domů.

VÝSLEDKY

VIDEA - naleznete na stránkách www.tatranskaperla.com