Aktuality 2010

Aktuality 2010

31. 12. 2010 Až půlnoc ohlásí nový rok, přejeme vám do něj šťastný krok...

26. 12. 2010 Pokojne Vianoce přeje COOP JEDNOTA

aneb, další pěkný SPOT SK - s našim Dinouškem, jen kdyby mu ty kosti dali)) to by byl ještě spokojenější...

25. 12. 2010 Sváteční procházka s čuvači.

Sice počasí nebylo na dlouhé procházky, ale i tak to bylo po štědrovečerním hodování příjemné na slehnutí. Foťák jsem vzala sebou a čuvači si to náležitě užili. Fotky díky běloučkému sněhu nejsou zrovna profi, ale i tak, mrkněte.

24. 12. 2010 PŘEJEME KRÁSNÉ VÁNOCE

Za oknem sype se sněhová nadílka,

záclony provoní anýz a vanilka.

Vánoční koledy zpívají andělé,

už jsou tu Vánoce - šťastné a veselé!!!

18. 12. 2010 Skijoring - čuvač a běžky

Tak už jsme to zkusili také, je to super, jen to chce lepší disciplínu...Když nám počasí bude přát, tak to do hor doladíme

14. 12. 2010 Barbucha od Čertova kopýtka

Poslední volná fenečka - Barborka - krásná, milá, hodná, přezubená, plně očkovaná, čipovaná, socializovaná... Volná ihned!!!

12. 12. 2010 Ples ROYAL CANIN

1.Reprezentační ples Royal Canin, který se konal dne 11.12. 2010 v Majakovského sále v Národním Domě na Vinohradech v Praze. K tanci a poslechu nám hrála skupina The Party Band, zajímavým programem provázel Jan Rosák.

Byl to moc krásný večer ve společnosti Pavly a Jardy Strnadových. Firma Royal Canin nám představila svůj nový team a novinky v roce 2011. Barmanská show, přišel i kouzelník, příjemně jsme si popovídali se Zdeňkem Srstkou a nejvíce mě potěšilo setkání s Alenou Smolíkovou a její fenkou Keysi, která je vážně úžasná.

5. 12. 2010 Krásného mikuláše všem přeje Katčina zahrada

4. 12. 2010 Bryannah od Čertova kopýtka

našla báječnou rodinu. Odjela nedaleko Českých Budějovic. Přejeme jim jen a jen spoustu radostí.

3. 12. 2010 Všechno nej nej nej našim broučkům a beruškám z vrhu B

19. - 21. 11. 2010 DUO CACIB NITRA

Dámská jízda směr Nitra – v sestavě Já s Kačkou Navrátilíkovou a Pavla Strnadová se sestrou Petrou. Úžasný víkend zpestřený pořádnou dávkou vystavovací agónie.

Do Transmotelu Nitra přijíždíme již v pátek. Klid a pohoda na pokoji i s celou naší smečkou. Společnost nám dělají moje sluníčka Bessinka a Belluška, brouček od čertíků – Brian a zlatíčko Rony.

V sobotu nás čekaly dvě výstavy – Mezinárodní a Evropská speciálka. Bylo to docela náročné, ale organizačně dobře zvládnuté. Dva kruhy vedle sebe, přebíhalo se sem a tam, jak bylo zrovna potřeba. Kačenka vystavila malého Briana – třída štěňat a z MVP si odnáší VN1 a z Evropské SV známku Nadějný, moc jim to spolu slušelo.

Já zahajuji výstavní maraton s miláčkem Ronym (Astor Janin ranč) – na MVP jsme si vyběhali Výborná 2 a na Evropské SV jsme vybojovali V1, CAC a jako třešničku titul Evropský vítěz. S princeznou Beluškou (Bella Tatranská perla) nastupujeme do mezitřídy - MVP – Výborná 4 a z Evropké SV si od pana rozhodčího Barlíka odnášíme to nejkrásnější - V1, CAC. Ani nedokážu popsat to nadšení, kdo tam byl, ví o čem mluvím. Moje nevýstavní opička Bessinka (Ulrika Černý korálek) – nemá zrovna výstavy v lásce, ale byla nadšená výletem a i výstavy si docela užila. Z MVP si odnášíme Výborná 4 a z Evropské SV Výborná 3.

Výstavně jsme totálně vyčerpáni a uháníme na hotel. Příjemné večerní posezení zakončíme dobrým vínečkem a pak hurá na kutě – zítra je taky den.

Neděle – budíme se do sychravého rána, počasí nebylo celý víkend nic moc. Dnes nás čeká ještě MVP. Kruh pro čuvače je dost velký a posuzování přijala paní rozhodčí Gabriela Ridarčíková, SK. Brian s Kačkou vyběhali VN1. S Ronym si odnášíme V2, r. CAC, r. CACIB. Beluška si z kruhu odnáší V3 a Bessinka V3. Na přání Kačenky ještě čekáme na soutěž Národních plemen a kolem páté uháníme k domovu. Unavené, ale spokojené. Náročný víkend přinesl kousek ovoce každému, kdo tam byl. Sešla se opět báječná parta a tolik překrásných bílých chlupáčů. Tak zase někdy pac a pusu.

14. 11. 2010 Barbucha a Bryannah

Tento víkend bylo vážně nádherně. Holčičkám jsem přidala nové fotky do albíček. Rostou a krásní každý den. Jsou to malé rozumné slečny, které u nás čekají na milé páníčky. Zvyklé na děti i celodenní pobyt venku. Více info v sekci štěňata

1. 11. 2010 Slovenský čuvač s PP - právě k odběru dvě krásné fenky.

Matka - Gabra Janin ranč - 6 zkoušek z výkonu, Klubový šampion práce.

Otec – Dan Šťastný pes 11.10.2009 WORLD DOG SHOW BRATISLAVA 2009 BEST IN SHOW - SLOVAK NATIONAL BREEDS 2 PLACE, Interšampion, Český Grandšampion, Český šampion, Klubový šampion krásy a další....

Fenky narozené 6. 6. 2010 - očkované, odčervené, čipované a přezubené. Jsou určeny do rodiny, která upřednostňuje předvýchovu a okamžité zapojení do prostředí. Obě jsou báječné, podívejte se na fotky, nebo se přijeďte nezávazně podívat

))

http://katcinazahrada.rajce.idnes.cz/Barbucha_a_Bryannah/

http://katcinazahrada.rajce.idnes.cz/Barbucha_od_Certova_kopytka/

http://katcinazahrada.rajce.idnes.cz/Bryannah_od_Certova_kopytka/

Speciální výstava slovenských čuvačů 2010

2. speciální výstava slovenských čuvačů se uskutečnila v sobotu 16. 10. 2010 v areálu premonstrátského kláštera v Milevsku, při příležitosti konání Svatohubertských slavností.

Bylo sychravé ráno, ale náladu nám to zkazit vážně nemohlo. Posuzování na výstavu přijal pan rozhodčí Iuza Beladze z Gruzie. Spolupráce byla velice příjemná a já bych tímto ráda vyjádřila svůj dík.

Moje poděkování patří opravdu všem, co se podíleli na přípravách, ať už před výstavou, nebo přímo na ní. Všichni byli báječní, dobrá nálada nás provázela po celý den, i to počasí se nad námi smilovalo.

15. 10. 2010 REKLAMA s čuvačem

Další část reklamních spotů - reklama na toaletní papír její natáčení bylo velice vtipné, bavil se celý štáb))

YouTube: Reklama na kolesomániu , spot 1,spot 2.

Fotky: Dino natáčení reklamy 1 a Dino natáčení reklama 2

Přidávám již třetí v pořadí, natáčení v Bratislavských ateliérech bylo velice zajímavé, jen na focení ne zrovna ideální - Dino natáčení reklama 3

12. 10. 2010 Speciální výstava slovenských čuvačů

V sobotu 16. 10. 2010 se bude konat Speciální výstava slovenských čuvačů, všechny informace najdete ZDE a tímto jste všichni srdečně zváni.

Výstava proběhne v rámci Svatohubertských slavností

NAVAZUJÍCÍ PROGRAM:

Myslivecké signály v provedení trubačů OMS Písek

Prezentace loveckých dravců

Přehlídka trofejí

Ukázky výcviku beauceronů /obrany/

Prezentace loveckých plemen a další myslivecký program

Svatohubertská mše v bazilice Navštívení Panny Marie

10. 10. 2010 Malé čertice

Dnes bylo tak krásně, že jsem se neubránila a beruškám jsem přidala FOTKY do albíček. Barbucha nám roste do krásy, je to malá svéhlavička, má takový ten krásný čuvačí nadhled a je to skvělá hlídačka. Bryannah je úžasná, veselá, energická. Její temperament je naprosto originální. Bude skvělá na výcvik, za pamlsek udělá snad vše o co si páníček řekne.

Holky jsou stále VOLNÉ - máte-li zájem ozvěte se - 775 987 566, můžete i sms))

se zúčastnila MVP České Budějovice a odvezla si krásný výsledek - V1, CAC. Veliké gratulace od nás i celé naší smečky

byl dnes na DKK u MVDr. Musila v Českém Brodu a odnáší si super výsledek 0/0. Máme z medvídka velikou radost

4. 10. 2010 Beruškám přidány nové FOTKY do albíček

Barbucha a Bryannah rostou jako z vody. Jsou to sladké uličnice, plné života. Největší radost z nich má naše malá dcerka Sára. Učí je chodit na vodítku, hrát na honičku a k tomu jim přizvukuje i zbytek naší smečky Jo, na lumpárny, to je užije.

26. 9. 2010 Holky od čertíků.

Máme doma malé čertice. Barbucha a Bryannah se na pár dní přestěhovaly k nám. Takže, kdo máte zájem o kouzelné plemeno slovenský čuvač, chcete báječného společníka do sucha i deště, nebo snad krásnou holku na výstavy…. Každopádně, obě dvě jsou nesmírně společenské, milé a veselé a obě tu čekají na své nové páníčky. Volný je i bráška Belzebub, ten je doma v CHS od Čertova kopýtka. Více info najdete ZDE

.

25. 9. 2010 19. Moravskoslezská Národní výstava psů Brno

Vzhledem k tomu, že jsem v době konání bojovala s nepříjemnou chřipkou, požádala jsem svou dobrou duši a Belluščinu chovatelku Alenu Kramářovou, aby si jela zasoutěžit na Národní výstavu do Brna. Holkám to neskutečně slušelo a vyběhaly si krásné ocenění Výborná 2. Podle zákulisních zpráv se náš miláček panu rozhodčímu Havelkovi moc líbila

. Srdečné díky Alče za předvedení našeho ZLATA a za překrásnéFOTKY.

23. 9. 2010 Milá návštěva

V sobotu 18. 9. 2010 měla Belluška moc milou návštěvu. Dorazil její tatínek Athos vom Seidenbaum. Má úžasně přátelskou povahu, je nesmírně miloučký, vyrovnaný a má moc zajímavý rodokmen. Má krásnou hlavu, stavbu těla, osrstění a výborný pigment. Měří 68 cm a DKK 0/0. Athos vom Seidenbaum je držitelem titulu Interšampion, Rakouský šampion a Klubový vítěz. 8 x V1, 8 X CAC, 7 x CACIB, 8 x BOB. Výstavy absolvoval v Rakousku, Maďarsku a Slovinsku. V současné době jsou po něm krásná štěňátka v CHS Tatranská perla. No a Belluška je celý tatínek, sluníčko MOJE

20. 9. 2010 REKLAMA s čuvačem

- je na světě, celou ji můžete shlédnou na YouTube - Reklama na kolesomániu , spot 1,spot 2.

- to nej z natáčení tu ani není, zbytek na fotkách - Dino natáčení reklamy 1 a Dino natáčení reklama 2

10. - 12. 9. 2010 6. čuvačí víkend

Od 10. do 12. září 2010 proběhlo již tradiční setkání čuvačů a čuvačářů, tentokrát v rekreačním středisku Svatý Štěpán v Cheznovicích u Rokycan. Počasí nám přálo, lepší jsme si opravdu nemohli přát. Sešla se báječná parta lidí, dětí i čuvačů. V pátek jsme se sjížděli postupně, ale večeře pod slunečníky už byla prakticky v plném počtu. Krátce po příjezdu jsme pochopili, že zde nebudeme nevítanými hosty. Kompletní personál pod přísným, ale spravedlivým vedením pana Hrušovského, byl hoden obdivu. Tradiční bolest většiny ubytovacích zařízení, tedy kuchyně, tady byla bez jediné chybičky. Večer pokračoval v relativně poklidném duchu, u sklenky či hrnku, tentokrát většinou něčeho na zahřátí, jelikož noci už nejsou nejteplejší.

Tradiční sobotní výlet naplánovala Romana Rendlová. Cíl cesty - Národní kulturní památka VODNÍ HAMR v Dobřívě. Byla to krásná procházka lesem asi 7km, i když původně byly nahlášeny pouze 3 km. Oběd se povedl pouze části z nás, to podle výběru restaurace. Den pokračoval prohlídkou Vodního hamru (zajímavé, jen průvodce měl za sebou zřejmě kurs hraní tiché pošty… ehm pro ty starší, podstatou této hry je, aby vás slyšel jen ten, komu šeptáte do ouška). Po návratu, ještě před večeří, proběhl napínavý sestro-matko-otco-bratrovražedný souboj ve volejbale, počty doplnili sportovně naladěný Míša a David (pohříchu prohráli ti lepší pozn. Redakce). Večeře byla opět moc dobrá, a kdybychom bývali nepřišli o hodinu později, snědli bychom ji i teplou. Večer jsme udělali táborák a živě debatovali, jak by bylo fajn opéct si ty špekáčky, které jsme si nekoupili. Večer a noc proběhly v klidu, ale jistě se najdou zážitky, které se budou ještě dlouho připomínat. Ráno jsme se hned po snídani sbalili a za všeobecné lítostí, obětí a vřelých polibků se rozjeli k domovu. Děkuji všem a nashle příště.

Statistika účastníků víkendu:

dospělí: 17

děti: 5

feny: 7

psi: 6 - nejmladší 3 měsíční miminko Bertík Od čertova kopýtka

FOTKY

10. 9. 2010 aktualizována sekce ŠTĚŇATA

Jinak, za pár hodin odjíždíme na krásný poslední 6. čuvačí víkend v tomto roce....už se nemůžu dočkat

9. 9. 2010 Vítejte na nových stránkách chovatelské stanice Katčina zahrada

Od dnešního dne se budeme setkávat již v novém kabátě a já pevně věřím, že se Vám stránky budou líbit.

28. 8. 2010 MVP Mladá Boleslav

Budíme se do deštivého rána, teda z postýlky se nám s Belluškou vážně nechce.

Na rozbláceném parkovišti jsem ráda, že jsem si vzala holiny. Načinčaná, běloučká Belluška se mi během chvilky mění v dalmatina. Déšť ustává, jde se do kruhu. Posuzovat čuvače dnes přijel pan rozhodčí Jaromír Dostál. Mezi nováčky se dnes připojila i Balú Katčina zahrada a odnáší si známku VN1 – moc gratulujeme. Asta Katčina zahrada V2 a naše Belluška V2. Mrkněte na fotky, ale předem se omlouváme, pro focení vážně nebylo příznivo.

21. - 23. 8. 2010 Natáčení reklamy 2 – pokračování

Dinova herecká kariera stoupá a náš brouček už chytá hvězdné manýry

Coop jednota se rozhodla natočit pokračování úspěšné reklamy s bačou, honelníkem a čuvačem. A my jsme bohužel museli oželet Lipsko

Jelikož se Dino jako herecký pes osvědčil, jeli jsme tento víkend na natáčení na krásné Slovensko – Donovaly. Ubytování v hotelu bylo překrásné, počasí nám moc přálo, štáb byl v dobré náladě a tak jsme si víkend na Slovensku vážně moc užili. Opět děkuji firmě Faunafilm a hlavně Michalovi za profesionální přístup.

Fotky jsou kouzelné. Až bude reklama na světě, určitě mi ze Slovenska dejte vědět, moc se na ni těšíme.

9. 8. 2010 Pozdrav od Bertíka čertíka

Přišel pozdrav od našeho synka - Bert od Čertova kopýtka

7. 8. 2010 Krajská výstava psů Kladno

Ani dnešní provazce vody nás neodradily od účasti na krajské výstavě.

Výstavní prostory nebyly zrovna ideální. V tělocvičně bylo postaveno osm kruhů, což samo svědčí o velmi stísněných podmínkách. Ani parkety nebyly to pravé ořechové. Čuvače posuzoval pan Otakar Vondrouš CZ a Belluška si odváží krásný posudek a V1, Vítěz třídy, Vítěz tř. mladých. Za předvedení moc děkuji Pavlínce Strnadové

))

Měli jsme spoustu času na popovídání, naši miláčci nám velice zpříjemnili tento deštivý den, ale příjezd domů do tepla a sucha byl asi největší odměnou pro dvounožce i čtyřnožce.

FOTKY

5. 8. 2010 Podzimní 6. čuvačí víkend

Od 10. do 12. září 2010 proběhne již tradiční setkání čuvačů a čuvačářů, tentokrát v rekreačním středisku Svatý Štěpán v Cheznovicích u Rokycan.

Hlásit se můžete jako vždy u Katky Rychetské na její e-mailové adrese tajemnik@slovenskycuvac.cz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .

Uzávěrka přihlášek je 5.9.2010.

17. - 24. 7. 2010 LVT čuvačů Roudná 2010

Způsob tohoto léta, zdá se mi být poněkud nešťastným….

Nic nám ale nebránilo strávit krásný týden na letním výcvikovém táboře v kempu Roudná, nedaleko Soběslavi. A i to počasí nám celkem vyšlo. Sešla se báječná parta lidiček i čuvačů. Program byl neuvěřitelně nabitý. Od soboty do pondělí, s námi strávil profesionální záchranář Peter Šoška ze Slovenska, se svým čuvačem Luckym a doprovodem. V úterý nás navštívil pan doktor Zahrádka, se kterým jsme probrali problematiku zdraví čtyřnožců. Ve středu dorazil pan Rudolf Desenský – odborník a znalec na psí duši.

Letos poprvé jste mohli sledovat dění na táboře ON-LINE. Tábor byl vážně povedený a věřím, že to není jen můj pocit. Celý článek najdete v čuvačím setkání a fotky rozdělené po dnech na rajčátku.

A já se vážně těším na další naše setkání

nabízí posledního volného pejska. Výběr ze dvou broučků - Adam je velice aktivní, hravý a přátelský, Aramísek je malý šmoula, mazlíček celé rodiny, taková bílá kulička štěstí a spokojenosti. Otec štěňátek je Chán Janin Ranč, který má na svém kontě mnoho úspěchů z výstav. Je to krásný čuvač horského typu. Chán je urostlý svoji postavou a přátelský svoji povahou. Neváhejte chovatelku kontaktovat Dana Heczková Telefon: 777 055 739

Email: ekopor1@seznam.cz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Všichni andílci už našli své domovy. Novým páníčkům přejeme moc moc krásných dnů s tímto báječným plemenem

3.7.2010 Návštěva miminek z Brtníkova

V sobotu jsme si udělali výlet do Telče. Barunka (Gabra Janin ranč) má nádherná miminka po našem Dinovi (Dan Šťastný pes). Jsou překrásná, vychovávaná s veškerou láskou a péčí. Kdokoliv máte zájem o toto jedinečné plemeno, neváhejte je kontaktovat. Otec je moooc pyšný. Více v sekci štěňátka.

Omlouváme se všem, máme trable s aktualizací, vše bude brzy napraveno!!!

13.6.2010 REKLAMA s čuvačem

Reklama je na světě. Můžete ji zkouknout na www.coop.sk

22.5.2010 Natáčení reklamy

Naprosto úžasný zážitek. Jeli jsme s Dinem natáčet reklamu na Slovensko – místo: Liptovská Lužná

Bylo to fyzicky náročné, hlavně pro Dina – aby čuvač fungoval od 4.30 do 21.00, klobouk dolů před našim miláčkem, jsem na něj moc pyšná. Podívejte se na FOTKY a až poběží na Slovensku reklama: s čuvačem, bačama a ovečkami, jak dlabou slaninku a utíkají před deštěm a na závěr odjíždějí v autíčku Škoda Yety, tak dejte vědět, těšíme se, co z natočeného materiálu sestříhají.

Klient: COOP Jednota, Produkce: PROTOS PRODUCTIONS. Moc děkuji firmě FAUNAFILM, za plno nových zkušeností, jak to se zvířaty u filmu probíhá.

Moc se omlouvám, ale potíže s notebookem mi nedovolili aktualizovat....už je vše jak má být. Děkuji za pochopení.

9.5.2010 KONOPIŠTĚ

Klubová výstava a XLI. Memoriál profesora Antonína Hrůzy

Tradičně jako každý rok s příchodem května proběhla naše Klubová výstava na krásném Konopišti. Avšak ta letošní byla přeci jen tak trochu jiná než všechny ostatní……

Na výstavu odjíždíme už v sobotu, abychom zajistili, vše potřebné. Zjišťujeme, že na dva čuvače, dva lidi a věci potřebné na výstavu, máme vážně malé auto. A tak nám na pomoc přijíždí Petr Šourek s Miškou. Na Konopišti se ubytujeme v penzionu Nová Myslivna. Jen co vybalíme, vrháme se do práce. Pod naším odborným dohledem nám páni organizátoři vyznačí výstavní kruh a my spokojeně s pocitem dobře vykonané práce, odjíždíme na báječnou večeři s německou delegací v čele s Petrou Krivy.

Celý večer proběhl ve velmi přátelském duchu. Obsluha restaurace na nás bude, myslím, ještě dlouho vzpomínat. Všichni se báječně bavili, skvěle najedli a napili… Bylo vidět, že láska k „němé tváři“ maže hranice lépe, než všichni úředníci světa.

Neděle se blíží!

Moc jsem toho nenaspala, nervozita stoupá, hlavně, aby vyšlo počasí…..

Ráno jsme se opět vrhli do práce, vybalit sponzoring, vítat příchozí čuvačáře - vystavovatele a stále se usmívat. Každý kdo přijde, se bez řečí zapojí do práce a společnými silami rozbíháme krásný den.

Posuzování pro letošní rok přijal dlouholetý předseda slovenského Klubu chovatelů slovenských čuvačů, rozhodčí pan Ing. Jaroslav Matyáš ze Slovenska. Čuvačů se schází z přihlášených 51 pejsků, fenek a štěňátek, krásný počet 50. Je to až neuvěřitelné. Řekla bych, že se to zapíše do čuvačí historie. A věřte mi, jsem moc hrdá, že jsem u toho mohla být.

Sluníčko svítí, na Konopišti je nádherně bílo a celý výstavní den na svátek všech maminek probíhá nad očekávání dobře.

Vzhledem k tomu, že jsem tentokrát musela plnit spoustu povinností u rozhodčího stolku, nezbylo než přenechat, k mé velké lítosti, předvádění mých největších psích oblíbenců mým největším lidským oblíbencům.

Bastienka (Bastien Tatranská perla) tentokrát vystavuje David, hned zkraje se zdálo, že si padli do oka, a tak ve třídě mladých si odnáší známku Výborná.

Moje zlatíčko Ronyho (Asor Janin ranč) vystavuje Alena Kramářová a odnáší si krásné ocenění V1, CAC, Klubový vítěz a Vítěz Memoriálu.

Bellušku (Bella Tatranská perla), mojí čuvačí princeznu, si do výstavního kruhu vzala také Alenka, její chovatelka a zároveň její největší fanoušek. Holkám to šlo prostě na výbornou a tak, si ve třídě mladých odnáší známku Výborná.

Dinoušek (Dan Šťastný pes) jde do čestné třídy, nastoupí s velkým přehledem starého matadora a blahosklonně přehlíží, že ho David odvádí do kruhu až po pátém upozornění. Dinoušek ukázal, že stále na to má a později v soutěži o nejlepšího plemeníka ještě zabodoval s osmičkou svých dcer a synů.

Po posouzení jednotlivců následovali soutěže. Nejúspěšnější, co se týče účasti, byla soutěž Dítě a čuvač – zde se ukázalo 12 dětí se svými čuvači. Malí, velcí, štěňátka i výstavní mazáci…prostě krásná ukázka toho, že čuvač k dětem prostě patří. Pan rozhodčí vybral tři nejlepší: Nikolka Rendlová, Marek Gincel a Julinka Štruplová.

Následovalo profesionální předvedení, jak by vystavování mělo vypadat – Juniorhandling – Kačenka Navrátilíková s Beátkou, předvedly jako vždy perfektní a dokonalou souhru těchto dvou mladých slečen.

V soutěži párů vítězí J.Petrová s Alanem a Bellis. Alče to s Dinem a Belluškou také moc slušelo a za jejich předvedení moc děkuji.

Hned poté následovala nádherná přehlídka pěti chovatelských stanic, kde vítězí Tatranská perla. Tato soutěž pobavila i do té doby vážného a velmi profesionálního pana rozhodčího.

Byl to opravdu moc krásný den, plný výstavních úspěchů a setkání přátel tak nádherného plemene, jakým je Slovenský čuvač

Moc děkuji všem zúčastněným, bez kterých by se to rozhodně neobešlo, a také všem, kteří se zasloužili o přípravu výstavy.

Večer končíme příjemnou večeří již v úzkém kruhu. Unavená, ale moc spokojená se vydávám se svou rodinkou na cestu domů.

VÝSLEDKY

VIDEA - naleznete na stránkách www.tatranskaperla.com

OSTATNÍ - tak tyhle fotky by vážně byla velká škoda nezveřejnit - bylo tam nádherně

19.4.2010 Pozdrav od růžové holčičky - Balú

Balú nám poslala krásný pozdrav. Byla s rodinou na prázdninách ve Francii....mrkněte na FOTKY, stojí za to

11.04.2010 Dan Šťastný pes ( DINO ) = INTERŠAMPION

1.Internationale Rassehunde-Ausstellung DRESDEN 2010, které se zúčastnil David s Dinem a odvezli si krásný úspěch - V1,CAC,CACIB,BOB a tím splnili titul MEZINÁRODNÍ ŠAMPION KRÁSY

Díky za podporu všech zúčastněných a také gratulace k jejich úspěchům

Výsledky

10.4.2010 Bastien posílá pozdrav z veliké dálky

a pár nových FOTEK.......má se jako v ráji, to je jasné

8.4.2010 DKK vrhu "A"

Máme tu další výsledky: ASTA Katčina zahrada DKK 0/0 a ANDAIN Katčina zahrada DKK 0/0

Máme obrovskou radost a majitelům přejeme hodně štěstíčka a moc moc krásných chvil s holkama.

5. čuvačí víkend - VELIKONOCE

Datum konání: 2. - 5. 4. 2010

Místo konání: penzion Diana – Bedřichov http://penziondiana.wz.cz/

V pořadí již páté čuvačí setkání se letos konalo v Bedřichově, v překrásném prostředí Jizerských hor. Stává se již pomalu tradicí, že se sejde báječná parta lidí i čuvačů. Nebudu vás napínat, došlo k tomu i tentokrát…

V PÁTEK jsme se sešli na penzionu v ještě neúplném počtu, dali jsme si báječnou večeři – byla svíčková a večer poseděli a popili a snad si i skoro všechno řekli, no v každém případě jsme se o to alespoň pokusili. Domluvili jsme výlet na sobotní den a natěšení se postupně vytráceli na kutě.

V SOBOTU jsme šli na výlet (někteří by rozhodně řekli trestná výprava pozn. redakce), ale bylo tam nádherně. Na takovou procházku (12km) se jen tak doma nevydáte a ten horský vzduch a příroda……já byla spokojená, tedy až na ty boty….au au au… (a až na to vláčení se sněhem, kličkování mezi běžkaři, vytahané ruce od psů, bolesti ramen a zad a svalů o kterých jsem předtím nevěděl, pozn. redakce). No nakonec jsme domů postupně došli a při báječné večeři už skoro nikdo o prožitých mukách ani necekl ( asi zákaz nebo co…, pozn. redakce. )

V NEDĚLI jsme se vydali na Jizerku, dojeli jsme auty na parkoviště a vydali se k naučné stezce (6 km, konečně rozumná vzdálenost i pro nemaratónce, pozn. redakce). Celý výlet jsme zakončili obědem v příjemné restauraci a včetně počasí nám opravdu vše vyšlo. Večer jsme toho měli stále spoustu k řešení, takže se popíjelo, klábosilo až do pozdních hodin.

V PONDĚLÍ, jelikož bylo velikonoční, jsme se výprasku nevyhnuly, je fakt že všichni (skoro) byli na naše „zadečky“ opatrní. Pak už nás čekalo jen zabalit a odjezd domů. Domů se nám ještě moc nechtělo a tak jsme se cestou zastavili na návštěvě u Aleny a Petra v Sojovicích. Návštěva to byla velice příjemná a báječné zakončení krásného prodlouženého víkendu. Děkujeme za pohostinnost (mňam, mňam, pozn. redakce) a omlouváme se za způsobené šrámy na technice i na živém obyvatelstvu (omlouvám se za poznámky redakce, pozn. redakce).

Katka a David (za redakci)

Statistika zúčastněných:

Dospělý: 25

Děti: 7

Psi: 9

Feny: 8

25.3.2010 DEN D pro CHS Katčina zahrada

Tak to máme za sebou. První nejdůležitější krok k uchovnění naší druhé čuvačí slečny dopadl na výbornou.

Bella Tatranská perla RTG DKK 0/1. Rentgen zhotovil a posoudil pan MVDr. Radek Musil, kterému moc děkuji za profesionální přístup.

Velikou radost nám udělalo i naše „štěňátko“ z prvního vrhu, který u nás strávil mnohem více času( odcházel v 5. měsících ) a s majitelem se doslova hledali až se našli!!! Atos Katčina zahrada RTG DKK 0/0.

Velice úspěšný den pro naší chovatelskou stanici.

16.3.2010 BONYnka odjela domů...

Tak už je tu opravdu po štěňátkách pusto a trochu i smutno. Poslední beruška, kterou jsme tu měli déle na hlídání, odjela se svým páníčkem dnes domů. Na faře, kde bude bydlet se bude mít přímo božsky. A já už se těším na výstavy a návštěvy

16.3.2010 Pozdrav od Balú - růžová holčička

Balú nám poslala pozdrav z Pece pod Sněžkou, krásné FOTKY už má v albu. Skoro berušce to cestování závidím

11.3.2010 Milá návštěva jen pro BONYnku

Dnes měla Bony milou návštěvu. Páníček už se jí nemůže dočkat a tak vyrazili s maminkou na výlet za námi. Beruška měla velikou radost a já udělala pár FOTEK, které najdete v jejím albíčku.

7.3.2010 BONY a BAR Katčina zahrada

Přidány nové fotky do jejich albíček.

6.3.2010 BERNIE Katčina zahrada

Dnes přišly krásný FOTKY Bílého štěněte - Bernie. Jsou moc pěkné, hlavně se soustřeďte na boudu, ta nemá chybu

27.2.2010 Mělnický deník - dnes vyšlo

Dnes ráno přišlo a je vidět jak je Bastien spokojený. Moc, moc za video děkuji.

24.2.2010 Přišli fotky našich dětí

Přidány do alba nové fotky - APOLLO Katčina zahrada, MERLIN Hodkovičský les a IRON ze Starého Vráta

Přišli nové FOTKY z Bastienova nového domova a moc krásný dopis. Vše najdete na jeho stránce

20.2.2010 MÁME SYNKA V USA

BASTIEN Katčina zahrada - Potomek našeho milovaného Grandšampiona DINA - Dan Šťastný pes a našeho sluníčka Bessinky – Ulrika Černý korálek našel svůj domov za velkou louží.

Potom co našeho broučka napoprvé odmítli naložit do letadla, zvítězila vůle nad lidskou hloupostí a Bastien s jednodenním zpožděním, po vzoru svého filmového kolegy, zvládl dlouhou cestu s velkou odvahou a čuvačím nadhledem. Unavený, hladový a žíznivý, ještě na letišti, předvedl svým novým páníčkům, jak moc se na ně těšil.

Moc děkujeme společnosti ANIMAL TRANSPORT WORLDWIDE, panu Klimentovi, za profesionální přístup.

Markovi a Janě a celé Bastienově nové rodince přejeme moc krásných společných dnů.

17.2.2010 POZVÁNKA na 5. čuvačí víkend

Datum konání: 2. - 5. 4. 2010 VELIKONOCE

Místo konání: Lovecká chata Diana – Bedřichov http://penziondiana.wz.cz/

kontakt: k.rychetska@seznam.cz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript , tajemnik@slovenskycuvac.cz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript , 775 987 566

15.2.2010 AKTUALIZACE MEDAILONKŮ

Konečně chvilička času.....podařilo se mi udělat pár aktualizací v medailoncích našich broučků a berušek. Tak sledujte s námi jak se zapojují ve svých rodinách do čuvačích rolí, které jim život přinese....

holčičky Balú a Bony a kluci Bar, Bastien, Bazzy, Benni, Bernie, Bolt a Bond

14.2.2010 BENNI odjíždí domůůů

Dnes nám odjelo naše sv.zelené zlatíčko BENNI. Jeho nová báječná rodinka se už na něj mooc těšila, dokonce dostal své vlastní číslo popisné

11.2.2010 BONYnka na návštěvě

Dnes jsme jely s Bonynkou navštívit páníčka. Zotavuje se po operaci kolene a už se moc těší jak začátkem března pojede se svou novou kamarádkou domů do Žďáru. Obě mu přejeme brzké uzdravení, ať se vše pěkně hojí

6. - 7.2.2010 DUO CACIB BRNO

Výstava to byla moc úspěšná. Musím pochválit organizátory, protože po dlouhé době jsem byla na moc pěkně připravené výstavě. ASTOR (RONY) Janin ranč, má díky tomuto víkendu splněný titul - Český šampion krásy a já jsem moc ráda, že jsem mu k tomu mohla dopomoci. Naše BELLA si také nevedla vůbec špatně. Oba dva dny Výborná 3. Je to krásná mladá dáma a na výstavách se podle toho umí správně chovat. Každopádně jsme si to všichni moc užili.

FOTKY (budou během dvou dnů, je jich vážně hodně)

VÝSLEDKY

VIDEA

31.1.2010 Nedělní sluníčko...

Na FOTKY jako objednané počasí......kochejte se s námi

29.1.2010 Bylo nás pět...

Tak by se dalo nazvat dnešní focení. Než jsme se nadáli odnesli nám brášku BOLTa a už je doma se svou novou rodinou. Všechno nasvědčuje tomu, že se bude mít přímo královsky.

Jinak miláčci prospívají velice dobře. Poslední volné štěňátko se jmenuje BENNI a stále čeká na novou rodinu, kterou bude moci potěšit.

Přidali jsme mu do galerie pár pěkných fotek a stejně tak i BONY, BASTIENovi, BONDovi i BOLTovi.

24.1.2010 Loučení s BALÚ

Tak tu máme zase o miminko méně. Dnes jsme se rozloučili s naší rošťandou Balú - růžová holčička. Byla takový motor této smečky, úžasný živel, ale k mé radosti se nestěhuje od nás moc daleko. Bude bydlet se svojí novou báječnou rodinou v Mělníku. Příjez domů dopadl nad očekávání dobře. Napsala nám majitelka: " Asi jste jim dávala nějakou doporučenou literaturu. Prošmejdila přízemí (schodů se zatím bojí) a okolí domu, povečeřela vařené kuře s rýží, venku (!) se vyčurala, vlezla do boudy s koberečkem, dvakrát fňukla a teď spí."

23.1.2010 MVP Trenčín SK

Veliký úspěch našich chlapů, David s Dinem (Dan Šťastný pes) vybojovali neuvěřitelné ocenění:

Začalo to posuzováním v kruhu kde pan rozhodčí Řehánek zadává V1, CAC, CACIB a BOB a pokračuje v závěrečném kruhu na soutěži Národních plemen, kam přiběhli na poslední chvilku a i přes hektický začátek to dokázali.

David s Dinem získávají nejkrásnější ocenění 1.místo!!! Zakončují v soutěži FCI skupiny 1. a tam vybojovali úžasné 3. místo.

Jsem na svoje chlapy moc pyšná.

Já s Belluškou odcházíme z kruhu s oceněním Výborná 4. Předvedla se jako krásná mladá dáma, tak asi jen maličko toho zklamání, že se nelíbila o něco více.

Do Trenčína jsme vyrazili už v pátek.

Cestou jsme se zastavili v Novém Jičíně, kde našel nový domov náš Bernie. Přivítali nás s otevřenou náručí, krásně nás pohostili (oběd byl výborný) a po příjemné přestávce jsme se opět vydali na cestu.

Do Trenčína jsme dorazili kolem půl čtvrté odpoledne. Dost času na odpočinek a následnou návštěvu hotelové restaurace. Sešla se opět báječná parta, jako vždy bylo pořád o čem si povídat, ale k půlnoci jsme se odloudali na kutě. Za prvé proto, že jsme chtěli být ráno svěží a za druhé proto, že nás z restaurace stejně, s typickou slovenskou pohostinností, vypoklonkovali.

Ranní zjištění, že se předem domluvený čas odjezdu nepříjemně zkomplikoval, nás všechny rychle probralo. Navrátilíkovic autíčko se rozhodlo, že už se s nimi natrmácelo dost a rozhodlo se k demonstrativní stávce a to rovnou generální. Servisy na Slovensku, prostě mají víkend a přes to nejede vlak (a opět jsme u té pohostinnosti). Jak to bývá mezi přáteli, rozhodli jsme se při hlasování (a to přesto, že Petr Navrátilík omylem hlasoval proti), že je pomůžeme společnými silami přesunout na výstaviště. Přes třeskutý mráz a prakticky neschůdný povrch v předváděcích kruzích, jsme si prožili v celku pěknou výstavu. Výsledky tedy, minimálně pro nás, rozhodně předčily veškerá očekávání. Domů jsme odjeli plni dojmů. Ve voze s námi nakonec cestovala ta pěknější polovina Navrátilíkovic rodiny, kteréžto tímto zdravím, protože jsem aspoň cestu neprospala sama. Také děkuji řidiči a našemu novopečenému „šampiónovodiči“, že nás dovezl ve zdraví a panu MacDonaldovi, že nás nenechal pojít hlady (zvláště Alenku, která utvořila nový rychlostní rekord v pojídání cheesburgeru). Zdravím a těším se na další zážitky s naší partou, rozehranou, nashledanou (hehe, kdo si ještě pamatuje, odkud jsem si to vypůjčila???)

FOTKY

VÝSLEDKY

22.1.2010 Padesátý den

Dnes nás opustila již dvě štěňátka. BAZZY bude bydlet v Kolíně a BAR se stěhuje do Kutné hory. Přejeme jim i novým majitelúm hodně štěstíčka a moc moc krásných chvil s novým členem rodiny. Třetí v pořadí odchází BERNIE, ten s námi cestuje do Nového Jičína, kde ho předáváme novému majiteli. Věřím, že i on se bude mít neuvěřitelně krásně a bude nám dělat jen a jen radost a čest. Bude žít na moc krásném místě, plném luk a pastvin(sen každého čuvače)

FOTKY z 20.1.2010 ze 48. dne

19.1.2010 VRH "A" SLAVÍ PRVNÍ NAROZENINY

Moji drazí miláčci z vrhu "A", přeji Vám jen to nej nej nej k vašim krásným prvním narozeninám.

Hlavně hodně zdravíčka, štěstíčka a lásky kolem sebe

Apollo Katčina zahrada 1.rok

17.1.2010 VIDEO ze soutěže národních plemen československý vlčák x slovenský čuvač

Alča objevila další moc pěkné VIDEO na První Polské, internetové televizy, která je plně věnována psům.

Pes TV je místo, kde můžete vidět své psy....

Alčo moc děkuji, díky tobě jsou vzpomínky stále živé. Více info o WDS 2009 najdete v záložce ZAJÍMAVOSTI.

16.1.2010 Čtyřicátý čtvrtý den

Ráno se mi z postele teda vůbec nechtělo. Připravila jsem miláčkům snídani a vzala foťák sebou ven a hned mi bylo líp. Smečku jsem vypustila do zahrádky a už jen pozorovala jak řádí. Jsou to zlatíčka, taková malá, no možná trošku větší, demoliční četa, nic jim neunikne. Pokusila jsem se zase o FOTKY jak papají vedle sebe. No né že by to dopadlo špatně, ale ještě to není ono. Budeme trénovat

Také jsem přidala pár fotek do galerie: oranžovému Bastienovi, červenému Barečkovi a sv.zelenému Bennimu

14.1.2010 Čtyřicátý druhý den

Dnes jsme byli na veterině a všechna jsou naočkována a načipována. Pan doktor měl z celé smečky velikou radost. Také jsme využili kvalitní váhy a tak jsme každého zvážili. Mám z nich vážně velkou radost, přibírají před očima. Začínají dlabat suché granulky, ovšem snídani v podobě tvarohu s piškotkami si ujít nikdy nenechají

. Když jsme přijeli z veteriny, vyložili jsme je z auta už na horní zahradě, aby si také mohli prozkoumat jinou část obydlí.

Pustili jsme k nim maminku, aby nám je pomohla zahnat do jejich pelíšku a vznikli z toho moc pěkné FOTKY a my jsme se u toho moc bavili jak ta smečka kuliček peláší za maminkou.

Tabulka dnešní váhy v 6ti týdnech života:

POSLEDNÍ volné šťěňátko...

Všichni naši broučci i berušky už mají své vysněné báječné majitele, jen BENNI - sv. zelený stále čeká. Máte-li zájem neváhejte mne kontaktovat na 775 987 566, je to sladký čipera, který se nebojí ničeho, je neskutečně milý a temperamentní.

13.1.2010 Čtyřicátý první den

Dnes jsme měli o focení úplně jinou představu. Chtěla jsem FOTKY broučků, jak dlabou jeden vedle druhého, ale je ta naše představa vůbec nezajímala a šly zkoumat všechno okolo, hlavně zvědavou Bellušku a taťku Dina jak jukají přes plot. Stihly si i zobnout granulek, ale pak si je snědly v klidu svého domova. Dokonce jsme se u toho i nasmáli, hlavně když jsem zjistila jak těžké je počítat do devíti

....zítra zkusíme nový pokus.

10.1.2010 Národní výstava OLOMOUC

I přes nepřízeň počasí a stálé katastrofické scénáře od našich zpravodajců, jsme se vypravili na NVP Olomouc. Jarda jako řidič, já jako vodič a Bella a Rony jako slušně vychovaní čuvači.

Úspěchy našich dvou miláčků: Bella Tatranská perla - Výborná 2 a Astor Janin ranč (Rony) - Výborná 1, CAC, Národní vítěz.

Ovšem nevětší gratulace patří Kačence a Beátce. Vyběhaly v Juniorhandlingu krásné 1.místo a v závěrečných soutěžích ve skupině FCI 1. překrásné 1.místo obrovská gratulace!!!

FOTKY ( odkaz už funguje))

VÝSLEDKY

9.1.2010 Třicátý sedmý den

Celý týden jsem se vracela z práce za tmy, tak jsem se moc těšila na sobotu, až budeme moci udělat další FOTKY těch našich uličníků.

Jsou sladcí, krásně prospívají, všichna přesáhla váhu 5kg, jsou již podruhé odčerveni a za týden nás čeká očkování a čipování. Přivítali jsme také další návštěvy a věřte, že to je moc bavííí.

3.1.2010 Třicátýprvní den

Velký den pro naše chlupáčky. Na první výlet našich miláčků do velkého světa se opět, jak se již stává pomalu tradicí, dostavil Slávek Hajný i s celou rodinou včetně jejich ¨naší¨ Astičky. Podívejte se na FOTKY, které z toho vznikly a něco málo přibylo i do galerie každého štěněte. Také jsme nafotili řádění Asty s Dinem a Belluškou, kteří si návštěvu patřičně užili.

2.1.2010 Třicátý den

Venku je dost pošmourno a tak naší milé návštěvě bereme pejsky do tepla domova, aby si mohli v klidu vybrat. Jinak je to v té smečce dost náročné, jak sami říkají...a vybrali si a tak další naše zlatíčko bude mít báječnou rodinu, kde bude stále veselo. Pár FOTEK z návštěvy.

1.1.2010 NOVÝ ROK 2010

Do nového roku bych Vám dvounožcům ráda popřála jen to nejkrásnější, hlavně hodně zdravíčka, štěstíčka a spokojené čtyřnohé miláčky.

Z celého srdce Vám to přejí všichni z Katčiny zahrady, včetně dvanácti čuvačů.

A Vám čtyřnožcům bych chtěla moc a moc popřát hodné a svědomité páníčky. K tomu se samozřejmě nejvíce hodí, co jiného než:

PSÍ MODLITBA

Můj pane,

říká se, že jsem nejlepší přítel člověka.

To je pravda.

Dělám pro Tebe všechno,

co mohu a co umím.

Uctívám Tě jako Boha.

V mých očích můžeš číst důvěru a lásku.

Snažím se vracet Ti dobro,

které mi poskytuješ.

Stárnu vedle Tebe a Tvých dětí,

hlídám Tvůj dům,

vodím nevidomé,

zachraňuji lidi v troskách a lavinách,

tahám sáně,

pomáhám dopadnout zločince, bavím lidi v manéžích cirkusů,

snáším kruté bolesti v pokusných laboratořích

pro Tvé zdraví.

Milionkrát vrtím ocáskem,

abych Ti poděkoval za Tvou péči,

abych Tě přivítal doma

a dal Ti najevo radost.

Kdyby Tě všichni opustili,

já s Tebou zůstanu až do smrti.

Prosím Tě. pane,

abys ani Ty mne neopouštěl

a nechal mne u sebe dožít

ten můj psí život.

Budu Ti za to vděčný a věrný jako nikdo na celém světě.

Jiří Šebánek

spisovatel, scénárista pořadu ČT "Chcete mě"?