Tábor 2008

Výcvikový tábor 2008

Letní výcvikový tábor KCHSČ

V termínu od 5. do 13.7.2008 pořádal Klub chovatelů slovenských čuvačů letní výcvikový tábor.

Ubytování bylo v kempu Orion, v chatičkách – www.kemporion.cz kousek od Soběslavi u Tábora a myslím, že se nám tam všem moc líbilo.

Sešla se moc fajn parta lidí, nováčci zapadli jedna báseň, žádné rvačky mezi psy se nekonaly, takže když to shrnu, prostě bezva týden s našimi chlupáči.

Trošku o tom jak to na táboře vypadá a probíhá:

v první řadě pěkné počasí, místa na výcvik i skotačení dost, pěkný les na venčení, louky na stopy, bezva koupání a na večerní posezení u ohýnku s kouskem opečeného masíčka v jedné ruce a sklenicí s nápojem dle chuti v druhé, byla nálada vždycky.

Ráno se vstává dříve, to abychom na louce měli klid, a jde se na stopy – čuvač moc rád stopuje a na rozespalost páníčka nebere moc ohled. Po takovéhle ranní rozcvičce všem příjemně vyhládne a snídaně, která je formou bufetu moc a moc chutná. Dopoledne se odjíždí na cvičák, který jsme měli pronajatý v nedaleké Soběslavi. Je to tam malé, ale moc pěkné a je tam vše co na cvičáku má být a vlastně i něco navíc. Trénují tam agility, třeba někdo bude mít chuť zkusit to i s čuvačem, i když při jejich lenosti…..

Oběd je individuální, restaurace v kempu je otevřená od 12.00 a i po okolí je více než dost jiných příležitostí, jak ukojit chuťové buňky. Volno je asi tak do 17.00, takže si každý může najít čas i na památky a výlety po okolí. Většina z nás tráví odpolední klid nějakou formou aktivního i pasivního odpočinku. Bavíme se čutáním do meruny, ping-pongem, tenýskem… a asi nejoblíbenější sport je „ležink“. Vše se odvíjí podle počasí a s ohledem na psy.

Před večeří začíná pro pejsky ta nej zábava, hledání ztracených osob. V lese hned za kempem je bezva terén a čuvači se fakt královsky baví, hlavně když mají figuranti dosti voňavé pamlsky. Zřejmě mají pocit, že jejich úkolem je někoho najít, skočit na něj a pokud možno ho co nejvíc poslintat a tím si vysloužit svou odměnu.

Po večeři nás ještě čeká hlídání předmětu, nebo letos premiérově i obrana páníčka. Tedy u dospělých jedinců. Mimina dostala možnost si zaštěkat a zvednout si sebevědomí. Většině to moc pomohlo a hlavně všechny to strašně bavilo. Není nic krásnějšího, než když vidíte, s jakou chutí se vrhají do každé hry.

No a pak je řada na nás, oheň, vínečko, pivečko, povídání vtipů, asi takový je závěr každého dne a na to se zase těšíme my. Každý rok nás tu čeká bezva parta lidí, kteří i v dnešním shonu věnují týden času svým miláčkům, a věřte, že oni tu lásku vrátí tisíckrát zpátky.

Myslím, že je to asi v kostce všechno, když se budete chtít na cokoliv zeptat, klidně se ozvěte, na táboře se věnujeme každému individuálně, podle věku a potřeb pejsků, ať už jde o to je zkrotit, nebo potlačit nepříjemnou bázlivost, snažíme se pomoci všem.

Ráda bych všechny případné zájemce, které myšlenka společné aktivní dovolené i s pejskem zaujala, pozvala na příští tábor, ozvěte se začátkem roku 2009, na mou e-mailovou adresu k.rychetska@seznam.cz , tábor se bude pravděpodobně konat opět v kempu Orion, kde jsme byli vážně spokojení.

Pro účast na táboře není nutné být členem KCHSČ!!! O dalších akcích Vás budu průběžně informovat.

S pozdravem Čuvačům zdar! Katka