1. čuvačí víkend

1. Čuvačí víkend!!!

Termín konání: 3. - 5. 10. 2008 - první říjnový víkend

Místo konání: Slavětín u Slavonic - www.slavetin.php5.cz

S sebou: ČUVAČE, počet neomezen! a dobrou náladu

Přihlášky prosím zasílejte na k.rychetska@seznam.cz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript nejpozději do 25.9.2008

Těšíme se na Vás i Vaše bílé zlatíčka.

Víkend již naplněn, ale nebojte, na jaře bude pro velký zájem další setkání!

Historicky první víkendové setkání čuvačů.

Tak už je to tady, historicky (výrok Petry Konečné) první víkendové setkání je za námi.

Předcházela tomu řada příprav, telefonátů, špetka nervů – jestli všechno klapne, apod.

Pokusím se to tak trošku popsat z pohledu organizátorky, i když jsem se v té roly úplně necítila, snad mi budou malé (větší) nedostatky odpuštěny.

Tak tedy: Sešli jsme se v pátek odpoledne, většina dorazila ještě před setměním a čuvačí víkend jsme zahájili jak jinak než oficiálně a to nástupem.

Tomu oficiálnímu nástupu předcházelo neoficiální přivítání, kdy skoro nikdo neprošel hlavní vchodem bez toho, aby mu nebyl vnucen uvítací panáček slivovice.

Večer jsme poseděli v klubovně, trošku se seznámili, popili, no bylo veselo. Kluci (David, Míša a Tomáš) nám pěkně roztopili krb, trošku kouře a smrádek (dle vyjádření znalců špatně postavený komín), ale teploučko. Chci jim ještě jednou moc poděkovat, tak jak oni se starali o vše co se týče tepla…..SUPER.

V sobotu u snídaně bylo veselo, všichni se moc těšili na výlet do Slavonic. Takovou bandu běloušů tady ještě asi neviděli. Vyrazili jsme kolem půl jedenácté, auta co kolem nás projížděla tak raději zpomalovala, z tváří některých řidičů a řidiček se dalo vyčíst předsevzetí, toho alkoholu se už v životě nedotknu, bílé myšky ještě snesu, ale dvacet ledních medvědů, to už je přeci jen silná káva, byla to prostě nádhera, koukat na ty spadlé čelisti..... taková banda, to chce zažít. Malý Tomášek nám nožičkami ani nestíhal, brouček. Cesta to byla dobrodružná, jen co je pravda, cestou jsme si vyzkoušeli snad všechny druhy povrchů, od pro lidi příjemné asfaltky až po pro pejsky příjemného bahýnka. Někteří čuvači dokonce po cestě dokázali změnit i barvu, většinou z bílé na černou (viď Lolinko), ta je prý v lese méně nápadná.

Slavonice jsou opravdu krásné, přivítalo nás na tuhle roční dobu i velmi příjemné, sluníčkové počasí. Ti co netrpí klaustrofobií a mají sklon k adrenalinovým zážitkům (já se k nim nepočítám), navštívili Slavonické podzemí, se sebou si vzali i své čuvače, ti se chudáčci nemohli bránit, protože jim nikdo nevysvětlil, do čeho jdou. Byla to zkouška odvahy pro dvounohé i pro čtyřnohé. Absolvovali to skoro všichni, na psy počítáno 11 obojživelných čuvačů. Podle očitých svědků to byla moc pěkná procházka, většina z nich měla ve tváři skoro stejnou barvu jako jejich pejsci. My zbylí, jsme čekali na náměstí, kde to občas vypadalo, jako když přijel cirkus, lidé si nás tam fotili a povídali si s námi, no bezva. Naobědvali jsme se v místní restauraci, i tam jsme byli atrakce pro místní i pro turisty.

Odpoledne jsem pospíchala na svolanou výborovou schůzi a zbytek se vrátil po svých nazpátek kolem hradeb, sice brblali, jak ti „nahoře“ mají zase všelijaké výhody a vozí se tam, kde ostatní musí šlapat…, ale nakonec se to obešlo bez defenestrací a bez pokusů svrhnout předsednictvo a ještě se jim povedlo udělat po cestě moc krásné fotky, Dino nad fenkami stojí jako paša. No řekněte, že jim to sluší!

Po schůzi jsme bonitovali Afru a Fida, šlo nám to pěkně od ruky. Po večeři přišla opět vhod klubovna, měli jsme si pořád co říci, ale pro tentokrát jsme se obešli bez zatápění v krbu. Mělo to jednu výhodu, viděli na sebe i ti, kteří seděli na opačných koncích místnosti.

V neděli byl na pořadu výcvik poslušnosti. Užívali jsme si sluníčka, bylo fakt nádherně, počasí se vydařilo a pejsci byli ochotní předvést co v nich je a jestli se jim páníčkové v průběhu roku věnovali. Závěrečný nástup, byla jsem úplně dojatá, snad se to opravdu všem líbilo.

Já osobně jsem byla spokojená moc a moc, 32 lidí včetně dětí, 20 pejsků včetně 2měsíčního miminka. Myslím, že na první víkend úspěch. Měla jsem při odjezdu moc dobrý pocit. Doufejme že bude víkendů více.

S pozdravem Čuvačům Zdar! Katka

FOTKY